Aplikujesz o pracę biurową w dużej firmie? Warto to wiedzieć!

Kiedy znajdziesz ofertę pracy, którą naprawdę lubisz, musisz dołożyć wszelkich starań, aby ją zdobyć. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zbadać firmę. Wiedząc więcej o firmie będziesz mógł wyróżnić się z tłumu.

Informacje, których powinieneś szukać, obejmują:

o Historia firmy
o Akcjonariusze
o Niedawne fuzje lub przejęcia
o Wielkość firmy
o Kluczowe osoby w firmie
o Rodzaj oferowanych produktów i usług
o Kto jest ich rynkiem docelowym?
o Misja, polityka i wartości
Oto kilka świetnych wskazówek, których możesz użyć, aby ułatwić wyszukiwanie dowolnej firmy.
o Należy pamiętać, że łatwiej jest znaleźć informacje o spółkach publicznych niż prywatnych. Spółki publiczne, zgodnie z prawem, muszą udostępniać pewne informacje bezpłatnie.
o Jeśli szukasz danych na temat spółki zależnej firmy, zacznij najpierw badając główną firmę. Powinieneś wtedy znaleźć listę oddziałów lub filii tej firmy.
o Szukaj informacji na stronie internetowej firmy. Informacje te są zwykle bardziej aktualne niż informacje zawarte w katalogu firm.
o Skorzystaj z zasobów, takich jak Google Maps aby zlokalizować firmę i uzyskać więcej informacji na ich temat. Nawet ogólne wyszukiwanie w Internecie nazwy firmy powinno przynieść odpowiednie informacje.
o Zaloguj się na swoje konto LinkedIn i zobacz, czy ktoś kogo znasz
jest powiązany z firmą. Jeśli tak, może to być świetny sposób na uzyskanie formalnego wstępu przed rozmową kwalifikacyjną.
o Poszukaj wszelkich ostatnich komunikatów prasowych, które firma mogła wydać. Możesz następnie poruszyć te informacje podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pokaże, że odrobiłeś pracę domową!
o Podczas wyszukiwania informacji o firmie prywatnej może być trudniej znaleźć informacje na ich temat. Możesz wypróbować odpowiednie katalogi biznesowe w swojej okolicy. Skorzystaj z zasobów lokalnych firm, aby sprawdzić, czy są one w jakikolwiek sposób powiązane z tą firmą.

Jeśli poważnie podchodzisz do konkretnej pracy, warto poświęcić czas i wysiłek, aby dowiedzieć się, co możesz o tej firmie. Pokazanie ankieterowi, że poświęciłeś czas na badanie, pokazuje mu, że jesteś poważnym kandydatem.

Innym pomysłem jest wykorzystanie Google Alerts dla firmy. To zapewni Ci wszelkie wydarzenia w ostatniej chwili i dostarczy cennych wiadomości tuż przed rozmową kwalifikacyjną.

Zobacz też, jakie miejsca pracy czekają na Ciebie w Poznaniu, odwiedzając https://www.po24.pl.

Testy zatrudnienia dla poszukujących pracy

Testy stały się faktem! Jeśli niedawno ubiegałeś się o pracę, zauważyłeś, że teraz musisz wypełnić test online lub test pisemny. Staje się to coraz bardziej powszechne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego można się spodziewać po tych testach.

Istnieje kilka różnych testów, z którymi możesz się spotkać podczas poszukiwania pracy. Pokrótce omówimy każdy z nich poniżej.

Test personalny, test osobowości

Ten rodzaj testu pomaga określić Twój typ osobowości i przydatność do danej pracy. Mogą mieć różną długość, od krótkiego testu pisemnego do znacznie dłuższego testu, który przypomina egzamin psychologiczny.

Test osobowości obejmuje następujące obszary:

o Stabilność emocjonalna
o Ekstrawersja
o Sumienność
o Ugodowość
o Otwartość

Test umiejętności

Prawie 65% pracodawców stosuje obecnie jakąś formę testu umiejętności w procesie sprawdzania przed zatrudnieniem. Test umiejętności może być czymś tak szybkim i łatwym jak test pisania na klawiaturze. Mogą to być również długie testy, które mierzą Twoją zdolność do konstruowania prostych pomysłów w procesie.
Test umiejętności może polegać na napisaniu planu marketingowego lub napisaniu listu sprzedażowego. Jeśli podnoszenie jest częścią pracy, możesz zostać poproszony o podnoszenie i przenoszenie przedmiotów, aby upewnić się, że masz fizyczną zdolność do wykonywania pracy.

Test umiejętności

Ten rodzaj testu to test pisemny lub ustny albo połączenie obu. Test umiejętności określa Twoją zdolność do wykonywania określonej pracy po przeszkoleniu do tej pracy. Test umiejętności ocenia Twój obecny poziom umiejętności.

Podczas testu umiejętności otrzymasz pytania, które zawierają problemy liczbowe, problemy z rozumowaniem i zostaną przetestowane Twoje umiejętności pisania. Testy uzdolnień mogą mieć charakter ogólny, mogą być bardzo szczegółowe, ukierunkowane na jeden określony obszar.

Test integralności

Ten rodzaj testu pozwala potencjalnemu pracodawcy zobaczyć, jak zareagujesz w określonym przypadku. Na przykład kradzież lub problem bezpieczeństwa w firmie. Otrzymasz pytania zaprojektowane wokół polityka firmy. Obejmuje to nadużywanie poczty e-mail i Internetu, zgłaszanie współpracownikowi kradzieży i niewłaściwe wykorzystanie zasobów.
Test uczciwości pokazuje, jak uczciwy jesteś i w jaki rodzaj etyki wierzysz. Dają pracodawcy dobry obraz tego, jakim typem pracownika jesteś.

Istnieje również możliwość, że przed otrzymaniem pracy zostaniesz poproszony o wykonanie testu narkotykowego. To staje się coraz bardziej powszechne w coraz większej liczbie firm.