Jak urządzić biuro we własnym salonie?

Posiadanie osobistego gabinetu jest marzeniem każdego, kto poświęca swój czas na pracę w domu. Wygodny fotel i bogata biblioteczka często wymagają posiadania szczególnego miejsca aby nasza praca była efektywna i wydajna. Co jednak jeżeli jesteśmy posiadaczami mniejszego lokum i brakuje rozwiązania na oddzielne biuro?

Przy funkcjonalnym wydzieleniu miejsca do pracy w pokoju dziennym, jesteśmy w stanie stworzyć swój własny biurowy azyl.

Biuro w salonie – to możliwe

Pokój dzienny pełni zazwyczaj funkcję reprezentatywną w domu. To w nim spędzamy czas z rodziną i przyjmujemy gości. Dlatego biuro w salonie nie powinno dominować i należy umieścić go w takim miejscu, aby nie odbierać salonowi jego podstawowej funkcji. Sercem tego pomieszczenia są zazwyczaj meble wypoczynkowe i powinniśmy to uszanować podczas tworzenia naszej aranżacji. Jednak mimo tych niewielkich problemów, jesteśmy w stanie wygospodarować odpowiednią przestrzeń do pracy.

Wystarczy tylko biurko lub niewielki stół, wygodny fotel biurowy i ewentualnie regał na dokumenty i osiągniemy wygodną przestrzeń. Na początek należy zastanowić się nad usytuowaniem biurka. Najlepiej aby było ono umieszczone przy oknie lub bokiem do niego. Dzięki temu zyskamy światło dzienne, które będzie nas idealnie pobudzać i aktywnie wzmacniać. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, pamiętajmy o dodatkowym oświetleniu takim jak lampa biurkowa, wyposażona w żarówkę o świetle jak najbardziej zbliżonym do dziennego. Jeżeli jesteśmy praworęczni najlepiej ustawić ją po lewej stronie, a w przypadku osób leworęcznych, po prawej stronie biurka. Domowe biuro w salonie powinniśmy również w miarę możliwości oddzielić od reszty pomieszczenia. W tej roli dobrze sprawdzi się regał na książki, ażurowy parawan lub zwykła zasłona tekstylna.

Ważne wskazówki dla Twojego biura w salonie

  • Wygodny fotel biurowy, dobrze dopasowany do ciała to najważniejszy element wyposażenia domowego biura. Warto również pomyśleć o meblach, które pozwolą nam na zmianę pozycji w chwilach przerwy od pracy, jest to korzystne dla kręgosłupa i zapobiega powstawaniu chorobom wynikającym z siedzącego trybu życia,
  • Strefa, w której pracujemy nie powinna wybijać się w salonie na pierwszy plan. Dlatego zarówno biurko jak i inne elementy wyposażenia powinny współgrać stylem z meblami znajdującymi się w salonie,
  • Zadbajmy o światło dzienne i uzupełnijmy miejsce do pracy o rośliny. Najlepiej sprawdzą się te, które wydzielają tlen do otoczenia i nie powodują nieprzyjemnych doznań zapachowych,
  • Podczas pracy na laptopie może nas kusić odpoczynek na sofie. Zamiast tego naprzeciwko biurka powieśmy obraz ścienny na którym co godzinę odprężymy wzrok i nabierzemy sił do dalszego działania.
  • Unikajmy rozpraszaczy w postaci kolorowych, jaskrawych dodatków i nie zagracajmy przestrzeni biurowej zbędnymi rzeczami, na które może powędrować nasz wzrok.
  • Więcej wskazówek w temacie wystroju wnętrz znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.

Czasami wystarczy odrobina kreatywności i dobry pomysł, aby stworzyć w swoim salonie wygodne miejsce do pracy. Dzięki odpowiednio dopasowanym meblom, możemy uzyskać zaskakujące efekty, a nasza praca będzie wydajna w przytulnym domowym zaciszu.