Po czym poznać, że będziemy dobrym przedsiębiorcom?

Zostać przedsiębiorcą może w zasadzie każdy, ale to nie oznacza, że wszyscy sprawdzimy się w tej roli. Wielu z nas nie da rady prowadzić samodzielnie swojej firmy i nie ma w tym absolutnie niczego złego, bo praca na etat też jest doskonałym rozwiązaniem. Jednak zanim spróbujemy poprowadzić coś swojego, warto zastanowić się, czy aby na pewno powinniśmy się za to zabierać i czy nasze cechy dobrze się do tego nadają.

Potrafimy sami się zorganizować

Organizacja pracy jest niesamowicie ważna w przypadku każdej osoby, ale na etacie ktoś robi to często za nas. Kiedy pracujemy na swoim, sami ustalamy sobie, w jakich godzinach pracujemy, co po kolei robimy i jaki czas naszej pracy poświęcamy na sprawy związane z prowadzeniem działalności, a jaki na zajmowanie się faktyczną pracą. Jeśli nie umiesz się sam zorganizować ani zmusić do pracy, to raczej na pewno twoja firma nie da sobie zbyt długo rady. Za to jeśli nie masz z tym żadnego problemu, a nawet wolisz samodzielnie przygotowywać sobie plan działania, to na pewno poradzisz sobie też na swoim.

Szybko dostosowujemy się do nowych sytuacji

Jeśli jesteś jedną z osób, które nie boją się wyzwań i mogą bez żadnych problemów rozpocząć działanie na nieznanym sobie wcześniej gruncie, to prowadzenie działalności gospodarczej może się okazać dla Ciebie całkiem łatwe. W przypadku bycia przedsiębiorcą nie tylko musisz samodzielnie zajmować się pracą, ale także załatwiać wszystkie formalności. Na początku może to być trudne, ale po kilku przelewach do ZUS-u i urzędu nabierzesz wprawy. Kluczowa jest tu jednak umiejętność przystosowania się do nowych sytuacji. Bez niej bardzo szybko stracisz głowę i stwierdzisz, że wszystko wokół Cię przerasta.

Jesteś otwarty na pomysły innych

Musisz mieć na siebie plan i wiedzieć, jak go realizować, ale czasami na drodze pojawią się przeszkody, które zmuszą Cię do improwizowania i szukania pomocy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie potrafią przyznać się do błędu i nie korzystają z niczyich rad, bo sami wiedzą lepiej, to nie sprawdzisz się w roli przedsiębiorcy. Słuchanie innych i wdrażanie ich pomysłów w życie nie raz uratuje Ci skórę, kiedy będziesz pracować na swoim. Nie zakładaj, że ktoś, kto nigdy nie prowadził swojej działalności gospodarczej nie będzie w stanie Ci doradzić, bo taka osoba też może mieć ciekawe i świeże pomysły.

Źródło: www.coslychac.pl