Jak zachęcić drugą połówkę do poszukiwania pracy?

Nasza druga połówka jest dla nas często cenniejsza niż my sami, ale kiedy nie chce jej się pójść do pracy, zaczyna narastać w nas frustracja i poczucie, że jesteśmy wykorzystywani. Dlatego jeśli chcemy, żeby zaczęła nas ona wspomagać w utrzymaniu naszego mieszkania i wspólnego życia, powinniśmy zachęcić ją, żeby w końcu wzięła się w garść i poszukała dla siebie czegoś ciekawego.

Nie bój się zwrócić wprost uwagi na to, że przeszkadza Ci, że tylko Ty zarabiasz na wasze gospodarstwo domowe. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, możesz zapytać, czy bezrobocie twojej drugiej połówki wynika z czegoś konkretnego, na przykład czy nie boi się ona podjąć nowego zatrudnienia albo, czy nie woli pracować w domu. Jeśli tak jest, pokaż jej, że w pełni ją wspierasz i że może na Ciebie liczyć. Pomóż jej przezwyciężyć jej strach, pokaż, jakie ma możliwości do wyboru i że wcale nie musi szukać od razu super płatnej posady, a wystarczy, że na początku tylko trochę podratuje wasz budżet.

Postaraj się poszukać razem z nią czegoś, co będzie jej pasować. Być może zdecyduje się na pracę zdalną i będzie chciała dalej pozostawać w domu. Doradź jej, jak powinna się wycenić i pomóż przygotować CV, jeśli jeszcze takiego nie posiada. Nie chodzi nawet o to, że masz w tym większe doświadczenie, ale o przypilnowanie, żeby faktycznie było ono zrobione i gotowe do wysłania. Często jeśli sam nie będziesz pilnował swojej drugiej połówki, nie będziesz pewny, czy na pewno zrobiła to, o czym nas zapewniła. W końcu każdy może powiedzieć, że nikt się z nim nie skontaktował i nie ma gdzie pracować.

Ważne jest, żebyś wywierał pozytywny nacisk. Chodzi o to, żeby twoja druga połówka czuła, że nie odpuszczasz tematu, ale żebyś jednocześnie nie dał jej do zrozumienia, że złości Cię albo frustruje jej brak pracy. Powinna czuć, że ją wspierasz, a nie że wymagasz i poganiasz. Kiedy będzie wiedzieć, że może na Ciebie spokojnie liczyć, na pewno łatwiej będzie jej zacząć rozsyłać swoje CV i przede wszystkim aplikować na porządne stanowiska, które otworzą dla niej drogę do awansu i rozwoju kariery. Priorytetem powinien być jej komfort i poczucie, że robi to dla siebie, a nie dlatego, że została zmuszona.

Istotne wskazówki związane z szukaniem pracy publikujemy również na www.nagieldzie.pl, gdzie możesz wyposażyć się w różne sposoby szukania pracy, a przy okazji sprawdzić informacje o kredytach i kryptowalutach.

Sprawdź się w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/