Prosty trik na ćwiczenia w trakcie… pracy!

Musisz poświęcać na pracę olbrzymią część swojego życia i przez to właśnie brakuje ci czasu na to, by tak zwyczajnie o siebie zadbać i wygospodarować tę godzinę w ciągu dnia na najprostszy nawet trening? A tu jednak jesteś w stanie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Jak jednocześnie pracować i ćwiczyć?

Możesz prowadzić względnie aktywny tryb życia, jednocześnie dalej działając w swoim zawodzie na pełnych obrotach. Nawet w trakcie pracy znajdziesz bowiem sposób na to, by troszeczkę się poruszać, zadbać o swoje ciało i przepalić trochę kalorii.

Przestań siedzieć przy biurku. Po prostu przy nim stań! Nawet taka prosta zmiana potrafi zdziałać istne cuda, o czym na pewno się przekonasz, jeśli tylko wcielisz ją w życie. Oczywiście stanie przy takim zwykłym biurku byłoby dość niewygodne, ale w sklepach już jakiś czas temu pojawiły się specjalistyczne meble przeznaczone właśnie do pracy w pozycji stojącej. Spraw sobie właśnie coś takiego! Zmiana pozycji pracy zapewnia mnóstwo korzyści i to zarówno dla ciała, jak i dla całego organizmu. Stanie jest po prostu zdrowsze od siedzenia. Przyjmując taką pozycję, musisz zmobilizować do pracy niemalże wszystkie mięśnie grzbietowe, dzięki czemu one przy okazji się wzmacniają, a ty i tak zajmujesz się w tym czasie swoimi standardowymi obowiązkami. Biurko do pracy na stojąco wymaga jednak tego, by się do niego przyzwyczaić. Początkowo na pewno trudno będzie ci ustać przy nim przez osiem godzin, ale dlatego możesz zacząć od przeplatania pracy w pozycji siedzącej i stojącej. Jeżeli natomiast pracujesz w jakiejś firmie, koniecznie porozmawiaj ze swoim szefem na temat tego rodzaju biurek.

Być może twój pracodawca sam zdecyduje się w nie zainwestować. Właściciele firm doskonale wiedzą już o tym, że muszą pomagać pracownikom dbać o ich stan fizyczny, gdyż dzięki temu pracownicy są później wydajniejsi i efektywniejsi. Zdrowe ciało = zdrowy organizm!

źródło: https://www.wtoku.pl/ – zadbamy o Twoje zdrowie!